Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Orkiestra Sierpolu zagrała w Polkowicach

Tradycyjnie w Dniu Świętej Barbary orkiestra Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice przygotowała dla górników oraz polkowickich samorządowców "pobudkę". W tym roku dźwięki orkiestry zabrzmiały nieco później...

O 9.30 orkiestra zagrała w polkowickim ratuszu. - To sytuacja wyjątkowa, bo zazwyczaj jesteśmy tutaj tuż po godz. 7.30. Tradycją jest, że nad ranem gramy pod oknami domów naszych dyrektorów. W tym roku poproszono nas, aby „ograć” również dyrektorów z Głogowa, których zazwyczaj budzi orkiestra Zakładów Górniczych Rudna. To dlatego, że orkiestra z Rudnej grała wczoraj w Pałacu Prezydenckim dla Prezydenta Bronisława Komorowskiego i jej muzycy wrócili z Warszawy dopiero dziś nad ranem – mówi Michał Beta, kapelmistrz Orkiestry Polkowice-Sieroszowice.

- Jak co roku wizyta muzyków jest wspaniałym prezentem dla wszystkich pracowników urzędu i ich rodzin związanych z bracią górniczą – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. W programie muzycznym pojawiło się tradycyjne "Sto lat", a także aranżacja światowego hitu "Pretty woman".

- Zawsze staramy się zaskoczyć ciekawą aranżacją. Gram w tej orkiestrze od 30 lat i wciąż nie brakuje nam pomysłów - zakończył z uśmiechem Michał Beta.

Z ratusza górnicy oddalili się „budzić” urzędników Starostwa Powiatowego w Polkowicach.